თიბისის მხარდაჭერით, დიღომში, აკაკი ბელიაშვილის #110-ში, მულტიფუნქციური საცხოვრებელი კომპლექსი – „ოტიუმი ბელიაშვილზე“ შენდება. პროექტი, რომელიც საცხოვრებელთან ერთად, კომერციულ და საოფისე სივრცეებსაც აერთიანებს, ორი ფაზისგან შედგება.
პირველი ფაზის ფარგლებში, რომელიც 2025 წლის დეკემბერში დასრულდება, დაგეგმილია 2 საცხოვრებელი ბლოკისა და მათ გარშემო სრული ინფრასტრუქტურის მშენებლობა. მეორე ფაზის ფარგლებში კი, პრემიუმ კლასის აპარტჰოტელი, ბიზნესცენტრი და მულტიფუნქციური სავაჭრო ცენტრი აშენდება. მეორე ფაზის დასრულება 2026 წელს იგეგმება.
კომპლექსის პირველი ფაზა ჯამში 186 ბინას, 3000 კვ.მ რეკრეაციულ სივრცეს და ორდონიან მიწისქვეშა ავტოსადგომს აერთიანებს. მანქანებისგან თავისუფალი, შიდა, გამწვანებული ეზო კეთილმოწყობილი იქნება სარბენი, ველო და საფეხმავლო ბილიკებით, საბავშვო სათამაშო მოედნებით, ელექტრო სკუტერების სადგომებითა და დამტენებით.
კომპლექსის მეორე ფაზა 1500 კვ.მ ფართობზე A კლასის ოფისებს, 3100 კვ.მ კომერციულ სივრცეს, კვების მოლს, პრემიუმ კლასის აპარტჰოტელს, გამწვანებულ ტერასებს, საცხოვრებელ ბინებსა და მიწისქვეშა ავტოსადგომს აერთიანებს.
კომპლექსი უმაღლესი ხარისხის ენერგოეფექტური სამშენებლო მასალით შენდება, რომელიც ხმის და თბოიზოლაციას უზრუნველყოფს და მაცხოვრებლებს შესაძლებლობას მისცემს კომუნალური ხარჯები 40%-ით დაზოგონ.
პროექტის მაცხოვრებლები – სახანძრო სისტემის, დასუფთავების, გამწვანებისა და მებაღეობის სერვისებით, ასევე უსაფრთხოების 24 საათიანი ინსპექტირებით ისარგებლებენ.
დაინტერესებულ პირებს შეგიძლიათ მშენებლობის პროცესშივე ისარგებლოთ თიბისის გამარტივებული იპოთეკური სესხის პირობით.
პროექტის შესახებ დეტალებს გაეცანით ბმულებზე: