თიბისის მხარდაჭერით, ავლაბარში, იუსტინე აბულაძის #15-ში, დეველოპერული კომპანია “მაილინ ჯგუფის” საცხოვრებელი კომპლექსი – “ავლაბარი რეზიდენს 2” შენდება.
პროექტი 7000 კვ.მ ფართობ ტერიტორიას მოიცავს, სადაც შიდა რეკრეაციული სივრცე, მიწისქვეშა ავტოსადგომი, სპორტული და საბავშვო მოედნები მოეწყობა.
კომპლექსი გამოირჩევა ხელსაყრელი ადგილმდებარეობით, თანამედროვე არქიტექტურითა და სატრასნპორტო ხელმისაწვდომობით.
პროექტში, ღია სივრცის მოყვარულებს, ფართო ტერასიანი ბინების შეძენის შესაძლებლობა აქვთ, პანორამული ხედით ძველ თბილისზე.
მშენებლობა მაღალხარისხიანი, ენერგოეფექტური მასალებით მიმდინარეობს, რაც მომავალ მაცხოვრებლებს კომუნალური ხარჯების შემცირების შესაძლებლობას მისცემს.  ფასადი მოეწყობა ენერგო ეფექტური სამშენებლო მასალებით, რაც ხმისა და თბო იზოლაციას უზრუნველყოფს. ბინებში გამოყენებული იქნება მაღალი ხარისხის, ალუმინის ორმაგი მინაპაკეტის ვიტრაჟული კარ-ფანჯარა, ევროპული მექანიზმებით.
მაცხოვრებლების უსაფრთხოების მიზნით, სახლი აღჭურვილი იქნება ლიფტებით, რომლებიც ელექტროენერგიის გათიშვის შემთხვევაშიც, გარკვეული პერიოდის განმავლობაში იმუშავებს. ბინებში კი ცეცხლგამძლე, ლითონის შესასვლელი კარი დამონტაჟდება.
პროექტის შესახებ დეტალებს გაეცანით ბმულებზე: